Rzecin leży 10 km od Wronek.
Z końca XIII wieku pochodzi pierwsza wzmianka źródłowa o jeziorze Rzecińskim zwanym wówczas „Wrzecień”. Wieś została założona w 1697 r. jako Rzecień – osada typu olęderskiego, otoczona lasami Puszczy Noteckiej.
Od Jeziora Rzecińskiego rozciąga się dolina Rowu Rzecińskiego, na długości którego powstał kompleks 13 stawów rybnych o łącznej powierzchni 34 ha. Na północ od wsi wznoszą się wydmy wałowe z Górą Rzecińską (98 m).
Na skraju wsi można znaleźć pomnik z tablicą upamiętniającą śmierć radzieckich i polskich spadochroniarzy, którzy w 1944 r. dokonali nieudanego desantu powietrznego na wojska niemieckie.
Ok. 1,5 km na północ od Rzecina znajduje się ewangelicki cmentarz z poł. XIX w. wpisany do ewidencji zabytków.
Cennym zabytkiem sołectwa są również szkoła i budynek gospodarczy przy szkole – obiekty murowane z początku XX w. – oraz jeden dom z końca XIX w. i cztery domy z pocz. XX w.
W ostatnim czasie wieś promuje się jako „Kraina Tysięcy Grzybów”. W pobliżu Rzecina leży osada Mokrz. Tutejszy przystanek kolejowy jest popularnym punktem wyjściowym w lasy Puszczy Noteckiej, znane z obfitości grzybów.
W skład sołectwa Rzecin wchodzą miejscowości: Rzecin, Lutyniec, Maszewice, Mokrz.
Według danych sołectwo liczy 243 mieszkańców (stan na 31.12.2022 r.).
Rada Sołecka Sołectwa Rzecin:
Strona internetowa: www.facebook.com/Rzecin