Uwaga! Ważna informacja dla mieszkańców
Urząd Miasta i Gminy Wronki informuje mieszkańców, że w dniach 16-26 maja 2026 roku na terenie gminy odbędą się zaplanowane ćwiczenia prowadzone przez Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
Szkolenie odbędzie się na terenie Puszczy Noteckiej oraz Puszczy Zielonki. Żołnierze będą przemieszczać się pojedynczo lub w kilkuosobowych grupach. Scenariusz ćwiczeń przewiduje przemieszczanie się żołnierzy po terenach leśnych ale należy liczyć się ze wzmożoną obecnością wojska oraz użyciem środków pozoracji, co może wiązać się z podwyższonym hałasem lub nietypowymi sytuacjami w przestrzeni publicznej. Po drogach leśnych będą poruszały się także pojazdy wojskowe i sprzęt zabezpieczający ćwiczenia.
Podkreślamy, że ćwiczenia są zaplanowane, a wszystkie działania odbywać się będą z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Prosimy mieszkańców o zachowanie spokoju i wyrozumiałość.

