Kręćmy Razem Kilometry - Wronki Rowerową Stolicą Polski!
Rowerzyści z terenu miasta i gminy Wronki zapraszamy Was do wspólnej zabawy i zdobycia wraz z nami – za pomocą przejechanych kilometrów – tytułu Rowerowej Stolicy Polski!
Właśnie zakończyliśmy rozgrzewkę przed rywalizacją główną, w której wzięły udział 43 osoby kręcące kilometry dla Wronek. Od 21 marca do 21 maja wspólnie przejechaliśmy 29 870,85 km i zajęliśmy 12 miejsce na 177 samorządów!
Rywalizacja główna rozpocznie się już 1 czerwca i potrwa do 30 czerwca!
W rywalizacji głównej klasyfikacja samorządów będzie określana na podstawie rankingu punktowego = suma wszystkich kilometrów uczestników / liczba mieszkańców × 1000.
Trzy najlepsze rowerzystki i trzech najlepszych rowerzystów (kręcących kilometry dla Wronek) otrzyma od nas pamiątkowe nagrody!
---
Rowerowa Stolica Polski to rywalizacja miast i gmin zainicjowana i prowadzona przez Miasto Bydgoszcz. Jej celem jest wyłonienie najbardziej „zakręconych rowerowo” samorządów w kraju.
Aby wziąć w niej udział należy pobrać bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” – i za jej pomocą lub zintegrowanych z nią urządzeń Garmin – rejestrować przejechane przez siebie kilometry, które automatycznie będą zapisywane na koncie wybranej przez siebie gminy.
Pamiętajcie kilometry dla Gminy Wronki możecie zbierać z dowolnego miejsca na świecie – dołączając do zabawy wystarczy wybrać nasz samorząd.
Kręćcie zatem kilometry i o nic się nie martwcie, w rywalizacji obowiązuje klasyfikacja, która pozwala wyrównać szanse samorządów różnej wielkości – my bierzemy udział w rywalizacji gmin miejsko-wiejskich.
Na nas wszystkich czeka zatem tytuł „Rowerowej Stolicy Polski dla Gmin” oraz puchar przechodni, a na trzy najlepsze rowerzystki i trzech najlepszych rowerzystów kręcących kilometry dla Wronek (w rywalizacji głównej) atrakcyjne nagrody rzeczowe!
---
Jak dołączyć do rywalizacji - jeśli nie wzięliście udziału w rozgrzewce? *Każdy rowerzysta, który wziął udział w rozgrzewce zostanie automatycznie zapisany do rywalizacji!
- Ściągamy aplikację Aktywne Miasta - TUTAJ.
- Rejestrujemy swoje konto
- Wybieramy rywalizację - RYWALIZACJA RSP DLA GMIN i dołączamy wybierając WRONKI
- Dodatkowo w rywalizacji możecie działać w ramach grup - firmy / instytucje / media / szkoły / uczelnie i wspólnie zbierać kilometry dla Wronek. Możecie dołączyć do istniejących grup lub utworzyć własną (pisząc maila na adres m.rusinek@wronki.pl). Dołączając do rywalizacji bez grupy w opcji "wybierz rodzaj" zaznaczacie "ogólny".
Aby kilometry prawidłowo się naliczały pamiętajcie, żeby zoptymalizować ustawienia aplikacji:
- Dostęp do lokalizacji – włączone
- Oszczędzanie energii – wyłączone
- Optymalizacja baterii – wyłączone
* Wystarczy wejść w ikonę zębatki w prawym górnym rogu głównego ekranu, a następnie przejść do ustawień na samym dole. Jeśli którykolwiek element jest podświetlony na czerwono, należy go poprawić, aby treningi były prawidłowo rejestrowane.
Pamiętajcie:
- Każda osoba, która dołączyła do treningu powinna być automatycznie przypisana do czerwcowej rywalizacji
- Każdy użytkownik może wziąć udział tylko w jednej rywalizacji – kręcić kilometry dla jednego samorządu
- Maksymalny czas synchronizacji treningu z aplikacją to 24 godziny
- Możliwe jest przenoszenie się między grupami w ramach gminy – jednak kilometry „nie pójdą za Wami” do nowych grup
- Każda osoba biorąca udział w rywalizacji automatycznie wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Niepodanie danych będzie skutkować niemożnością korzystania z pełnej funkcjonalności aplikacji „Aktywne Miasta” – regulamin rywalizacji oraz klauzula RODO w załączeniu
Więcej informacji o rywalizacji oraz funkcjonalnościach aplikacji Aktywne Miasta - TUTAJ.




