Oświadczenie w sprawie wydarzeń na trybunach podczas piłkarskich derbów Wronek
Po niedzielnym meczu derbowym w przestrzeni publicznej rozgorzała dyskusja dotycząca zachowania kibiców obu drużyn. W związku z tym zaprosiliśmy przedstawicieli Śródmieścia Wronki i Górki Wronki na spotkanie, podczas którego omówiliśmy zaistniałą sytuację.
Ustaliliśmy, że kluby wezmą pełną odpowiedzialność za swoich sympatyków i dołożą wszelkich starań, aby na stadionach nie pojawiały się wulgarne okrzyki i wyzwiska. Przygotujemy też aneksy do umów określających warunki korzystania z gminnych obiektów. Każde istotne naruszenie regulaminu będzie skutkowało wypowiedzeniem umowy użyczenia.
W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej. Wspólnie zaapelowaliśmy do każdego, kto czuje się obrażony - zwłaszcza na tle rasistowskim - o natychmiastowe zgłaszanie okoliczności zdarzenia na komisariacie. Wszystkich świadków wykroczenia lub przestępstwa prosimy o reakcję poprzez zawiadomienie Policji pod numerem alarmowym 112. Absolutnie nie ma naszej zgody na tolerowanie rasizmu i ksenofobii na gminnych obiektach.
Zależy nam na tym, aby nasze boiska były wyłącznie areną sportowych zmagań. Chcemy, aby w wydarzeniach sportowych uczestniczyły całe rodziny - bez żadnych obaw o swoje bezpieczeństwo!

