Mieszkańcy Osiedla Zamość wybrali nowe władze
Najważniejszym punktem Ogólnego Zebrania Mieszkańców Osiedla Zamość były wybory władz osiedlowych. Mieszkańcy zdecydowali, że nowy zarząd będzie liczył dziewięć osób. Zebranie poprowadził burmistrz Mirosław Wieczór.
Przed rozpoczęciem wyborów Jerzy Śmiłowski przedstawił sprawozdanie z dotychczasowej działalności zarządu. – Korzystając z okazji chciałabym podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy w ostatnich latach zaangażowali się w pomoc potrzebującym. W czasie pandemii wspólnie szyliśmy maseczki, a po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę opiekowaliśmy się uciekającymi przed wojną rodzinami. W tych trudnych chwilach nasza świetlica tętniła życiem i była miejscem, w którym działo się wiele dobrego – powiedziała Violetta Kozłowska. – Dziękuję również wszystkim członkom zarządu i sympatykom za nieocenioną pomoc przy organizacji wielu inicjatyw. Jestem dumna, że na naszym osiedlu mieszka tyle zaangażowanych osób – dodała przewodnicząca.
W głosowaniu niejawnym mieszkańcy zdecydowali, że przez kolejne cztery lata Przewodniczącą Zarządu Osiedla Zamość będzie Violetta Kozłowska. W skład nowego zarządu weszli również: Jerzy Śmiłowski, Ernest Frankowski, Wiesław Rój, Marzena Kaczmarek, Krystyna Skobel, Ewa Piotr, Jacek Janicki i Marcin Mejza. W wyborach wzięło udział 44 uprawnionych do głosowania.
Dyskusję w wolnych głosach i wnioskach zdominowały planowane inwestycje. Mieszkańcy pytali między innymi o rozbudowę dróg i chodników, a także ścieżek rowerowych. Na wszystkie wątpliwości odpowiedzieli burmistrz Mirosław Wieczór oraz radni Jerzy Śmiłowski i Ernest Frankowski.

