„Czerwone Berety” działają już od 40 lat
7 maja w Bazie Obozowej Hufca ZHP Szamotuły w Jeleńcu odbyły się obchody 40-lecia 5 Wronieckiej Drużyny Harcerskiej „Czerwone Berety” im. 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej.
Uroczystość była doskonałą okazją do spotkania wielu pokoleń wronieckich harcerek i harcerzy. Do bazy przybyli również instruktorzy oraz przyjaciele drużyny.
Wydarzenie rozpoczął apel z odśpiewaniem harcerskiego hymnu i wciągnięciem flagi na maszt. Niezwykle wzruszającym momentem była minuta ciszy poświęcona Druhowi Zbigniewowi Biedziakowi – niezapomnianemu drużynowemu „Czerwonych Beretów”.
Podczas spotkania nie obyło się bez życzeń, gratulacji i upominków, które przekazane zostały na ręce drużynowej przewodniczki Moniki Dobak. Ważnym momentem jubileuszu była również msza polowa odprawiona przez wronieckich franciszkanów.
Po oficjalnej części przyszedł czas na kawę i urodzinowy tort, a chwilę później pożywną grochówkę. Wieczorem chętni wzięli udział w grze terenowej z nagrodami, a później zasiedli do ogniska, by przy dźwiękach gitary wspólnie zaśpiewać ulubione piosenki.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem burmistrza Wronek.

