Budżet Gminy na rok 2022 został uchwalony
Rada Miasta i Gminy Wronki uchwaliła wczoraj budżet Gminy na 2022 rok. Za głosowało 13 radnych, 1 był przeciwny.
Ambitny i prorozwojowy budżet zakłada wydatki w wysokości prawie 130 mln złotych, z czego rekordowe aż 38 mln (30% wydatków) przeznaczono na inwestycje. Na miarę możliwości finansowych uwzględniono większość wniosków złożonych przez radnych i mieszkańców. Budżet zakłada nakłady w sołectwach i w mieście. Priorytety to rozwój bazy oświatowej oraz budowa dróg i chodników. Duże nakłady przewidziano na bezpieczeństwo mieszkańców oraz bezpośrednie wsparcie (np. poprzez dopłaty do cen wody i ścieków, dotacje do wymiany pieców, dotacje do remontów obiektów zabytkowych, dotacje dla stowarzyszeń, fundacji i klubów sportowych).

Poniżej w załączniku prezentacja głównych założeń budżetu na 2022 rok.

