Bezpłatne badania dla osób w wieku 50-74 lat – profilaktyka nowotworów jelita grubego
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu przeprowadzi akcję nieodpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców gminy Wronki w wieku 50-74 lat.
Badania będą dotyczyć profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów dolnego odcinka przewodu pokarmowego - jelita grubego (badanie na obecność krwi utajonej w kale).
7 grudnia o godz. 12:30 - we Wronieckim Ośrodku Kultury - odbędzie się spotkanie edukacyjne, podczas którego wszystkim zainteresowanym zostaną rozdane specjalne probówki do przygotowania materiału do badań.
Odbiór przygotowanego materiału (kałówek) został zaplanowany na 14 grudnia w godz. 12:00-16:00 w Kręgielni przy Placu Targowym.
Na badania nie obowiązują zapisy. Warunkiem uczestnictwa jest obecność na spotkaniu edukacyjnym, posiadanie przy sobie dokumentu tożsamości, uzupełnienie i podpisanie ankiety monitorowania oraz oświadczenia uczestnika projektu, a także osobiste oddanie próbki do badania w wyznaczonym terminie.
Dodatkowe informacje na plakacie poniżej.


