103 rocznica Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego
30 grudnia w rocznicę wronieckiego zrywu powstańczego we Wronkach odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Podniosłe spotkanie rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego. Burmistrz Robert Dorna przypomniał, jak niezwykłą rolę odgrywa dla wronczan właśnie to święto jednoczące pokolenia oraz jak ważna jest pamięć o tych wydarzeniach i uszanowanie wolności, którą wywalczyli nasi przodkowie. Następnie krótkie wspomnienie losów wronieckiego etapu Powstania Wielkopolskiego przedstawił przewodniczący wronieckiego koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego Marian Śliwa.
Hołd Powstańcom oddali także Radni Rady Miasta i Gminy Wronki, przedstawiciele Rady Seniorów we Wronkach, Młodzieżowej Rady Gminy Wronki, Zakładu Karnego, Nadleśnictwa Wronki, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta, Wojskowej Komendy Uzupełnień z Nowego Tomyśla, OSP Wronki, wronieckiego koła Krajowego Związku Emerytów i Rencistów Służby Więziennej, Wronieckiego Stowarzyszenia Historycznego „Historica”, Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej, Gminnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych we Wronkach, Bractwa Kurkowego, Zarządu Osiedla Zamość, organizacji harcerskich - 5 Wronieckiej Drużyny Harcerskiej "Czerwone Berety", drużyny zuchowej „Niezwyciężone Małolaty” oraz wielu mieszkańców.

