Tylko remis z Leśnikiem Margonin
Nie takiego wyniku w ostatnim pojedynku na własnym boisku w rundzie jesiennej z Leśnikiem Margonin spodziewali się zawodnicy i sympatycy drużyny seniorów Błękitnych Wronki. Po zaskakującym zwycięstwie nad wiceliderem V Ligi "Wiarą Lecha" w ubiegłym tygodniu wszyscy liczyli na komplet punktów w meczu Błękitnych z Leśnikiem Margonin rozegranym w dniu 20.11.2021 na boisku w Popowie.
Mecz zgodnie z przewidywaniami rozpoczął się od sporej przewagi Błękitnych w środku pola. Niestety, sytuacji bramkowych brakowało, a nieliczne wypady zawodników gości skutecznie neutralizowali defensorzy Błękitnych. Po początkowej przewadze gospodarzy mecz wyrównał się, a jedna z niewielu kontr gości zakończyła się na poprzeczce bramki Błękitnych.
Po przerwie drużyna Błękitnych ponownie próbowała złamać opór rywali. Jednak dobrze broniąca się drużyna gości nie pozwała na stworzenie dogodnych sytuacji gospodarzom spotkania. Goście liczyli na stałe fragmenty gry, których zawodnicy Błękitnych sami im dostarczali. Po jednym z nich niefrasobliwość defensorów Błękitnych wykorzystał w 67 minucie K. Gaca, zdobywając bramkę dla Leśnika.
Zawodnicy Błękitnych rzucili się do zdecydowanych ataków i po jednej z najskładniejszych akcji meczu w doskonałej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się najmłodszy na boisku w drużynie gospodarzy Robert Linkiewicz. Jego strzał prawą nogą został jednak zablokowany przez defensorów Margonina. Uporczywe ataki zawodników Błękitnych przyniosły skutek w 75 min., kiedy to kolejny junior Jakub Rendzio przelobował bramkarza gości, zdobywając wyrównującą bramkę. Zawodnicy gospodarzy uwierzyli, iż uda im się zdobyć zwycięską bramkę w tym spotkaniu, jednak w ostatnich minutach meczu, co chwila nadziewali się na bardzo groźne kontry zawodników z Margonina, które mogły się zakończyć dla nich powodzeniem. Mecz zakończony remisem 1:1 nie krzywdzi żadnej z drużyn, a Błękitni kolejnych punktów muszą szukać w ostatnim meczu rundy jesiennej na boisku AP Reissa w Baranowie.
Aktualnie, przed ostatnią kolejką ligową drużyna Błękitnych zajmuje VII pozycję w tabeli V ligi .
Błękitni w spotkaniu z Margoninem wystąpili w składzie: G. Kłos, K. Remisz, A. Śniegowski, S. Piotrowski, Ł. Stromczyński, R. Kurczyk, M. Sołtysiak, K. Woelk, (46’ J. Duda), R. Linkiewicz, B. Biedziak, J. Rendzio.
Tekst: MKS Błękitni Wronki

