Rozpoczynamy dystrybucję węgla
Gmina Wronki zgłosiła się do rządowego programu i pośredniczy w sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach - w cenie 1950 zł/t. W tej chwili zainteresowani mieszkańcy mogą wnioskować maksymalnie o 1,5 t węgla typu groszek lub orzech. Jak poinformowało Ministerstwo Aktywów Państwowych, państwowe składy nie dysponują typowym eko-groszkiem. Uprawnieni do zakupu węgla są wyłącznie mieszkańcy z terenu gminy Wronki, którym przysługuje dodatek węglowy.
Wnioski należy składać w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Wronki lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Dokument opatruje się wówczas kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym (zaawansowanym podpisem elektronicznym). Wzór znajduje się w załączniku.
Po złożeniu wniosku mieszkaniec otrzyma dokument zawierający informację o płatności, a także dane potrzebne do logowania w systemie elektronicznym - https://wegiel.wronki.pl/. Po zaksięgowaniu odpowiedniej wpłaty (za 0,5 t, 1 t lub 1,5 t węgla) wyślemy SMS potwierdzający zakończenie transakcji. Wówczas, wraz z dokumentem otrzymanym w urzędzie, można udać się do jednego z czterech wskazanych składów węgla i ustalić szczegóły związane z dostawą zamówionego towaru.
Płatność możliwa tylko przelewem.
Uprawnione punkty sprzedaży węgla:

