Gwiazdor odwiedził sołectwa i zostawił prezenty najmłodszym
Po zeszłorocznym sukcesie Wronieckiej Parady z Gwiazdorem zapadła decyzja o rozszerzeniu wspólnej inicjatywy Gminy Wronki, Wronieckiego Ośrodka Kultury i Sekcji Moto Wronki.
W przedświąteczną niedzielę Gwiazdor w towarzystwie pomocników na motocyklach przemierzał ulice miasta i gminy – dotarł m.in. do Stróżek, Samołęża, Nowej Wsi, Wierzchocina, Ćmachowa, Kłodziska, Wróblewa, Biezdrowa, Wartosławia, Popowa, Chojna i Rzecina. Zakończenie parady miało miejsce w trakcie Jarmarku Świątecznego.
Dzieci spotkały się z Gwiazdorem w ustalonych miejscach zbiórek – z reguły w świetlicach wiejskich – gdzie Sołtysi i Rady Sołeckie zorganizowali przeróżne zabawy i warsztaty, np. zdobienia pierników i śpiewania kolęd.
Najmłodsi otrzymali słodycze i ręcznie robione upominki. Warto podkreślić, że prezenty rozdawane przez Gwiazdora zostały zakupione z gminnego budżetu od małych lokalnych przedsiębiorców.
Po zakończeniu parady we Wronieckim Ośrodku Kultury odbył się Jarmark Świąteczny. Mimo obostrzeń, do których ze względu na bezpieczeństwo uczestników jarmarku, dostosowali się organizatorzy, jak zwykle dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z rękodziełem artystycznym, czy lokalnymi produktami spożywczymi, a także warsztaty dla dzieci prowadzone przez Sabinę Jasińską z sekcji Kreatywne Wronki oraz bibliotekarki z Biblioteki Publicznej we Wronkach.
Przez cały jarmark dzieci mogły spotkać się z Gwiazdorem, wypiekać i zdobić pierniki, a muzycznie czas umilił koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Tańca Polskiego Wronki oraz grupy WOK Jazz Combo.

