{index_ob_css}{index_ob_js}

Tereny nadwarciańskie

Sąsiedztwo Warty tworzy znakomite warunki dla wodnej rekreacji. Stopniowo odradza się ruch żeglarski i kajakarski na rzece.

Kajakarze płynący rzeką Wartą. Za nimi teren zielony, z łąkimi i drzewami. Kajakarze przepływający pod mostem na rzece Warcie.

fot. FotoRafi Rafał Sierchuła

 

Przystań w Olszynkach to świetne miejsce dla odpoczynku na stałym lądzie.

Wiata grillowa w Olszynkach. Dookoła terentrawiasty i drzewa. Widok na teren rekreacyjny w Olszynkach od strony Warty. Na pierwszym palanie rzeka.

fot. FotoRafi Rafał Sierchuła

 

Godna polecenia jest oferowana we Wronkach organizacja spływów kajakowych oraz rejsów po Warcie, w tym galarem – płaskodenną łodzią stylizowaną na dawne łodzie kupieckie.

Drewniana łódka - galar płynąca po rzece Warcie. Wnętrze galaru. Turyści płynący rzeką.

Fot. Turystyka Rzeczna

 

Pod koniec 2014 r. została wybudowana kładka pieszo-rowerowa nad Wartą.

Widok na kładkę dla pieszych łączącą centrum Wronek z osiedlem Zamość. Na pierwszym planie ławka. Nocny, zimowy widok na oświetloną kładkę. W oddali widoczna bożonarodzeniowa choinka.

Fot. Richard Szymański  Fot. Robert Deska

 

Od końca 2018 r. mieszkańcy i turyści mogą spacerować wzdłuż Warty nadrzecznym bulwarem. Po drugiej stronie rzeki zlokalizowana jest miejska plaża działająca w sezonie letnim. 

Bulwar nad Wartą - ścieżka dla pieszych i rowerzystów, w tle kładka       Na pierwszym planie kolorowe, plastikowe zabawki, plaża z piaskiem, w tle kładka

Fot. UMiG Wronki        

Atrakcją związaną z Wartą są również promy linowe, przeprawiające ludzi i pojazdy w Chojnie i Wartosławiu.

Rzeka Warta. Na zdjęciu widoczna rzeka, prom samochodowy i zielone łąki nadrzeczne.

Fot. FotoRafi Rafał Sierchuła