Strażacy z Kłodziska świętowali 70-lecie jednostki
W sobotę 16 lipca odbyły się obchody 70-lecia powstania OSP Kłodzisko połączone z oficjalnym przekazaniem nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
Uroczystość rozpoczęła się odprawieniem mszy świętej z okazji jubileuszu, a później nastąpiło poświecenie nowego pojazdu. W dalszej części programu przewidziano wprowadzenie pododdziałów na plac apelowy, podniesienie flagi państwowej i wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.
Uroczystego przekazania nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Kłodzisko dokonali burmistrz Robert Dorna i przewodniczący Piotr Rzyski. Kluczyki odebrał naczelnik OSP Kłodzisko i przekazał kierowcy samochodu bojowego.
Prezes Stefan Kaszkowiak wręczył odznaki za wysługę lat – odznakę za wysługę 50 lat w OSP otrzymał dh Antoni Odrobny, odznakę za wysługę 40 lat w OSP otrzymał dh Jan Chojnacki, odznakę za wysługę 10 lat w OSP otrzymał dh Łukasz Roj.
Na zakończenie części oficjalnej przedstawicielka Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kłodzisku Paulina Wylegała przedstawiła historię jednostki, a następnie głos zabrali zaproszeni goście. Był czas na okolicznościowe przemówienia i prezenty.