{index_ob_css}{index_ob_js}

Pamiętamy o Stanisławie Zgaińskim

W sobotę 23 października na Osiedlu Zamość odbyła się uroczystość złożenia kwiatów przy skwerze Stanisława Zgaińskiego – nauczyciela, artysty plastyka, żołnierza Armii Krajowej.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego przy akompaniamencie Wronieckiej Orkiestry Dętej. Następnie przedstawiciele władz samorządowych i osiedlowych, a także Zarząd Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego i Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą zasłużonego dla lokalnej społeczności Stanisława Zgaińskiego.

Zdjęcie przedstawia trzech członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Wronieckiej ze sztandarem Towarzystwa, stojących przy pomniku Stanisława Zgaińskiego na Osiedlu Zamość.

Powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności