{index_ob_css}{index_ob_js}

Rusza Program Mikroretencja - zachęcamy do składania wniosków

ciag-znakow_Mikroretencja_FEnIKS-600x59 

Zbieranie deszczówki to prosty sposób na oszczędność wody i niższe rachunki. W ramach Programu Mikroretencja rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie instalacji, które pozwalają zbierać i wykorzystywać deszczówkę w domach i ogrodach. Wsparcie wyniesie do 8 tys. zł. Sprawdź, jakie dokumenty są potrzebne, aby prawidłowo złożyć wniosek.

Program Mikroretencja ma na celu zwiększenie retencji wód opadowych przy budynkach jednorodzinnych. Przyczyni się do ochrony lokalnych zasobów wodnych, łagodzenia skutków suszy i przeciwdziałania podtopieniom. Wnioski można składać już poprzez Generator Wniosków o Dofinansowanie. W Wielkopolsce nabór wniosków prowadzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach umowy podpisanej z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

AdobeStock_235457111_mikroretencja-1024x768 

Dofinansowanie obejmie: zakup, dostawę, montaż, budowę, rozbudowę, uruchomienie instalacji do zbierania wód opadowych i roztopowych z dachów, chodników, podjazdów, magazynowania wód opadowych w zbiornikach, retencjonowania wód opadowych i roztopowych w gruncie, wykorzystywania deszczówki, np. do podlewania ogrodu. O dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele, współwłaściciele oraz użytkownicy nieruchomości, na której znajduje się dom jednorodzinny. Dotacji nie można otrzymać na nieruchomość, która dostała już wsparcie z programu Moja Woda. W ramach programu Mikroretencja można otrzymać dotację do 90 proc. kosztów kwalifikowanych, maksymalnie 8 tys. zł. Dofinansowanie będzie udzielane na zakończone już przedsięwzięcia w formie refundacji poniesionych kosztów kwalifikowanych. Dotacja obejmie koszty poniesione od 1 lipca 2024 r.

Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności