Gol debiutanta pieczętuje zwycięstwo!
Niezwykle trudną przeprawę miała drużyna Błękitnych Wronki w dziewiątej rundzie rozgrywek V ligi. W meczu rozegranym 16 października 2021 r. na boisku w Popowie wronczanie zmierzyli się z ostatnim w tabeli zespołem OTPS Winogrady Poznań.
Przed meczem wydawało się, że gospodarze tego spotkania łatwo zainkasują 3 punkty. Tymczasem już pierwsze minuty spotkania pokazały, iż drużyna gości do Popowa nie przyjechała wyłącznie się bronić. Zespół z Winograd w pierwszej połowie stawiał zacięty opór Błękitnym, którzy razili wolnym sposobem rozgrywania akcji i sporą niedokładnością podań. Jedną z niewielu sytuacji bramkowych mógł wykorzystać Rafał Kurczyk, gdyby zdecydował się na strzał głową. Dopiero w 30 minucie spotkania Miłosz Toczek odebrał piłkę obrońcy gości i podał do Jakuba Dudy, który płaskim strzałem pokonał bramkarza gości. W drugiej połowie spotkania zawodnicy OTPS-u przyspieszyli grę, a drużyna Błękitnych nadal raziła niecelnością podań, co powodowało dużą nerwowość w jej poczynaniach. Goście zagrażali bramce drużyny Błękitnych, zwłaszcza po stałych fragmentach gry. Szalę zwycięstwa na korzyść Błękitnych na 5 minut przed zakończeniem spotkania przeważył gol debiutanta w drużynie 16-letniego Miłosza Szynkiewicza, wprowadzonego na boisko zaledwie 15 minut wcześniej.
Cenne 3 punkty przypadły drużynie Błękitnych, a warto zaznaczyć, iż był to ich 4 mecz bez porażki . Za tydzień Błękitni ponownie na własnym terenie o godz. 15:00 podejmują zespół Concordii Murowana Goślina.
W meczu z OTPS Winogrady drużyna Błękitnych wystąpiła w następującym zestawieniu: G. Kłos, K. Remisz (20’ K. Woelk), A. Śniegowski, S. Piotrowski, M. Michalski, K. Czaja (75’ J. Kąkol), J. Duda, M. Sołtysiak, R. Kurczyk, D. Gumny, M. Toczek (70’ M. Szynkiewicz).
Tekst: MKS Błękitni Wronki