Gminny Dzień Edukacji Narodowej
14 października we Wronieckim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie przedstawicieli gminnego środowiska oświatowego z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Podczas uroczystości podziękowano dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oświatowym za ich całoroczną działalność.
Burmistrzowie Mirosław Wieczór i Robert Dorna złożyli również gratulacje nauczycielom, którzy awansowali na kolejne stopnie zawodowe.
Nie zapomniano również o nauczycielach i pracownikach gminnych placówek, którzy w ubiegłym roku szkolnym przeszli na zasłużoną emeryturę.
Podziękowania i życzenia w imieniu Rady Miasta i Gminy Wronki przekazał Bartosz Sobański –Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych.
Wyróżnienia za pracę edukacyjną i wychowawczą otrzymali:
- Żaneta Słodzinka - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka we Wronkach
- Agnieszka Piechaczyk - Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach
- Patrycja Wituska - Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach
- Katarzyna Sznajdrowska - Nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Biezdrowie
- Sylwia Lemańska – Nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Agnieszki Bartol w Chojnie
- Violetta Dzik - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi
- Ilona Napierała - Nauczyciel Przedszkola nr 1 „Bajkowy Świat” we Wronkach
- Maria Wajs - Nauczyciel Przedszkola nr 2 „Wronczusie” we Wronkach
Podziękowania za całoroczną działalność otrzymali:
- Beata Minczykowska–Górniak - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka we Wronkach
- Alicja Raś - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronach
- Dorota Babik - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach
- Danuta Maślona - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Biezdrowie
- Lidia Lorek - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Agnieszki Bartol w Chojnie
- Anna Sarbak - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi
- Monika Nowak - Dyrektor Przedszkola nr 1 „Bajkowy Świat” we Wronkach
- Małgorzata Sidor - Dyrektor Przedszkola nr 2 „Wronczusie” we Wronkach
- Alina Kaźmierczak - Dyrektor Prywatnego Przyzakładowego Przedszkola „Amica Kids” we Wronkach
- Monika Radunz-Garkowską - Dyrektor Prywatnego Przedszkola „Mali Odkrywcy” we Wronkach
- Karolina Gall - Dyrektor Prywatnego Przedszkola „Mali Odkrywcy” we Wronkach
- Monika Matuszewska - Dyrektor Przedszkola Publicznego „Złota Rybka” w Nowej Wsi
- Ewa Napierała - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach
- Monika Kowalska - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach
- Katarzyna Skrzypczak - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Biezdrowie
Awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego uzyskali:
- Julia Spychała - Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach
- Bartosz Hoffmann - Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 im. Zbigniewa Herberta we Wronkach
- Katarzyna Sznajdrowska - Nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Biezdrowie
Awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego uzyskali:
- Justyna Dojas - Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach
- Agnieszka Gołąbek - Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach
- Magdalena Sobczak - Nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Biezdrowie
Pracownicy, którzy w ubiegłym roku szkolnym przeszli na emeryturę:
- Iwona Dąbrowska - Nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach
- Małgorzata Jankowska - Nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Agnieszki Bartol w Chojnie
- Hanna Baksalara – Nauczyciel Przedszkola nr 1 „Bajkowy Świat” we Wronkach
- Lidia Janik - Nauczyciel Przedszkola nr 1 „Bajkowy Świat” we Wronkach
- Barbara Kaszkowiak - Nauczyciel Przedszkola nr 2 „Wronczusie” we Wronkach
- Anna Barańska - Samorządowa Administracja Placówek Oświatowych we Wronkach
- Wiesława Markiewicz - Samorządowa Administracja Placówek Oświatowych we Wronkach
Podczas uroczystości podziękowano również osobom zawodowo związanym z oświatą: Lucynie Kędzioł - Dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych we Wronkach, Dominice Mąkoszy - Głównej Księgowej Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych we Wronkach, Marlenie Heliasz - skarbnik Gminy Wronki, Agnieszce Szulczyk – byłej skarbnik Gminy Wronki oraz Leszkowi Biedziakowi - Prezesowi Związku Nauczycielstwa Polskiego we Wronkach.
Uroczystość swoimi występami uświetnili Zbigniew Rolniczak i Tomasz Wyrzykowski.
Fotorelacja z wydarzenia poniżej.