Droga Wartosław - Lubowo po przebudowie
14 lipca 2022 r. został odebrany po przebudowie 2,5 kilometrowy odcinek drogi powiatowej Wartosław – Lubowo. Inwestycja została zrealizowana w 95% ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych oraz w 5% ze środków powiatu szamotulskiego. Obecni na odbiorze byli Wiceminister Rozwoju i Technologii Grzegorz Piechowiak oraz Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński. Powiat szamotulski reprezentowali Starosta Beata Hanyżak oraz członkowie Zarządu Powiatu. Obecni byli również przedstawiciele samorządu gminnego oraz mieszkańcy Wartosławia i Lubowa.