{index_ob_css}{index_ob_js}

„Czerwone Berety” działają już od 40 lat

7 maja w Bazie Obozowej Hufca ZHP Szamotuły w Jeleńcu odbyły się obchody 40-lecia 5 Wronieckiej Drużyny Harcerskiej „Czerwone Berety” im. 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

Uroczystość była doskonałą okazją do spotkania wielu pokoleń wronieckich harcerek i harcerzy. Do bazy przybyli również instruktorzy oraz przyjaciele drużyny.

Wydarzenie rozpoczął apel z odśpiewaniem harcerskiego hymnu i wciągnięciem flagi na maszt. Niezwykle wzruszającym momentem była minuta ciszy poświęcona Druhowi Zbigniewowi Biedziakowi – niezapomnianemu drużynowemu „Czerwonych Beretów”.

Podczas spotkania nie obyło się bez życzeń, gratulacji i upominków, które przekazane zostały na ręce drużynowej przewodniczki Moniki Dobak. Ważnym momentem jubileuszu była również msza polowa odprawiona przez wronieckich franciszkanów.

Po oficjalnej części przyszedł czas na kawę i urodzinowy tort, a chwilę później pożywną grochówkę. Wieczorem chętni wzięli udział w grze terenowej z nagrodami, a później zasiedli do ogniska, by przy dźwiękach gitary wspólnie zaśpiewać ulubione piosenki.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem burmistrza Wronek. 

Galeria zdjęć

IMG_6604 IMG_6609 IMG_6616 IMG_6620 IMG_6625 IMG_6630 IMG_6641 IMG_6643 IMG_6644 IMG_6652 IMG_6653 IMG_6657 IMG_6671 IMG_6677 IMG_6679 IMG_6680 IMG_6685 IMG_6687 IMG_6688 IMG_6694 IMG_6697 IMG_6698 IMG_6701 IMG_6707 IMG_6713 IMG_6725 IMG_6729 IMG_6730 IMG_6732 IMG_6735 IMG_6741 IMG_6745 IMG_6748 IMG_6753 IMG_6758 IMG_6760 IMG_6775 IMG_6778 IMG_6780 IMG_6784 IMG_6790 IMG_6795 IMG_6799 IMG_6809 IMG_6818 IMG_6822 IMG_6823 IMG_6828 IMG_6829 IMG_6833 IMG_6840 IMG_6843 IMG_6854 IMG_6859 IMG_6869 IMG_6876 IMG_6883 IMG_6889 IMG_6891 IMG_6899 IMG_6902 IMG_6904 IMG_6906 IMG_6910
Powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności