{index_ob_css}{index_ob_js}

Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat

Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk" zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne.

Badania odbędą się 15 grudnia 2021 r. oraz 3 marca 2022 r. w mammobusie zaparkowanym przy Wronieckim Ośrodku Kultury.

 

„Szczególnie zachęcamy pacjentki z rocznika 1971 r., które pierwszy raz w tym roku mogą mieć przeprowadzone Bezpłatne Badania Mammograficzne. A już od stycznia 2022 r. Panie urodzone 1972 r.

Badania prowadzić będą medycy z NS ZOZ Diagnostyk s.c.

Zapisy na badania.

Zapisy na badania prowadzone są pod numerem telefonu: 68 41 41 411 (od 8.00 do 16.00: pn.-pt. ) lub online: https://diagnostyk.pl/, można również podejść bezpośrednio do mammobusu.

Po prostu przyjdź!

Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania. Najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, tak, by łatwo można było rozebrać się do pasa. W tym dniu nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała.

Podczas badania pierś układana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku, co pozwala uzyskać dwa obrazy. Ucisk ten trwa zaledwie kilka sekund.

Dlaczego warto robić mammografię?

Mammografia może wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 - 8 lat. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.”

Tekst: Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk"

Powrót do kategorii
Poprzednia Następna

Pozostałe
aktualności